26 najlepszych rzeczy do zrobienia w Nowym Jorku tej zimy

To miejsca, które musisz teraz odwiedzić w Nowym Jorku - nowe klasyki, stare ulubione i inne niezbędne witryny

Miasto Nowy Jork było nazywane wieloma rzeczami - miastem, które nigdy nie śpi, stolicą świata - ale można je również nazwać „miastem z zbyt wieloma miejscami do zobaczenia”. Pomiędzy wieloma kultowymi zabytkami Nowego Jorku a nowymi, regularnie pojawiającymi się klasykami, decyzja o tym, które muzeum lub jaką okolicę warto odwiedzić, może być przytłaczające każdego dnia.

Szukasz więcej atrakcji w Big Apple?

Jeśli zwiedzasz z dziećmi, sprawdź najlepsze atrakcje rodzinne w Nowym Jorku. Czy jesteś kujonem muzeum? Odwiedź te 13 muzeów o wybitnej architekturze lub te 17 instytucji kultury pod radarem.

1. Muzeum Statuy Wolności Długo działające muzeum poświęcone historii i znaczeniu Liberty Enlightening the World - 133-letni symbol wolności rzucony w środkowej części portu w Nowym Jorku - zadebiutowało tej wiosny z eksponatami i innymi artefaktami, które mówią Historia Lady Liberty. (Najfajniejsza? Oryginalna pochodnia posągu, która została zastąpiona kopią podczas stuletniej renowacji pomnika.) Zapewnia również dużą szansę odwiedzającym wyspę Liberty na nowe spojrzenie na Statuę; część wypoczynkowa na dachu pozwoli również na bardziej publiczne odpoczywanie (i godne Instagrama widoki samej Lady Liberty).

2. Budynek Woolworth Wieżowiec Cass Gilberta został kiedyś opisany jako „katedra handlowa” dzięki neogotyckiej architekturze i jego właścicielowi, guru handlu detalicznego F. W. Woolworthowi. Elegancki budynek przechodzi obecnie duże zmiany, ponieważ najwyższe piętra są przekształcane w ultra-luksusowe mieszkania; na szczęście nie zakłóci to zdobnego lobby, które jest niedostępne dla ogółu społeczeństwa, ale można je oglądać podczas regularnych wycieczek po wnętrzu.

3. Muzeum Kamienicy W jednym z najbardziej niedocenianych muzeów w Nowym Jorku znajduje się również jeden z najlepszych muzealnych sklepów z pamiątkami, jeśli potrzebujesz świątecznych prezentów. Ale zatrzymaj się na jednej z jego wycieczek, które badają historię imigracji w mieście przez soczewkę budynku muzeum przy 97 Orchard Street, a także okolicę.